9 Mayıs 2016 Pazartesi

Kalbinizin Ritmi

Havalar da insanlar gibi bu ara. İki gundur olmadığı kadar soğuk ve kasvetli...Ben bir yaz çocuğuyum. Ne kadar şikayet etsem de bunaldigima dair saatlerce konussam da kasvetli havalar beni yorar. Mevsimlerle alakalı bir durum değil benim şikayetlerim sadece kendimle alakalı sanirim. Neyse ki bugün hava berrakti. Bu berraklığı gorebilecegim sevdiğim bir dost evindeydim. Kalabalık sessizliklerinden uzakta kendi kalbimin ritmini duyabilecek kadar basbasaydim kendimle. Kararlarımla ve hayal kirikliklarimla...Misafirlikleri sever misiniz bilmem. Fakat ev oturmalarina alışmayı bende hiç beklemezdim. Bugün bu fotoğrafı çekerken aynı şeyi düşünüp durdum. Yaz iki ileri bir geri adimlarla geliyor. Kimselere aldirmadan gelecek ve gidecek. Bu uc ay benim icin stresli olacak mi bilmem fakat oldukca dusunceli olacak eminim. Sinavlar, basvurmadigim secenekler derken kalabaliklar ortasinda kalacagim. Bir dusunce yankilaniyor zihnimde;Kalabalıklar da insan kendisi olur. Belki konuşmaları belki tavirlari ile değil ama ruhuna yönelik konuşmaları ile o olamadığı insan varya kısa bir süreliğine de olsa o insan olur. Nefret ettigi durumlardan kacmayan mutlulugu kovalarken gercekten korkmayan o insan olur. Kimse fark etmez belki ama o insan olurken fark edilmek de insan istemez. Bir fincan kahve ve inanılmaz Seyhan insana neler düşündürüyor. Gözlerimi kapiyorum. Kısa bir sureligine de olsa kalbimin ritmini dinliyorum. Arada sırada da olsa sizde yapin. Olmak zorunda olduğunuz yada olmak istediğiniz değil olduğunuz insan olarak mutlu olmanin tadını cikarin. Hayat böyle de anlamlı..


8 yorum:

 1. Hayat bazen pembe bazen gri akıp gidiyor. Umarım bu yaz düşlediğiniz gibi geçer... https://bizimmutfakdan.wordpress.com/

  YanıtlaSil
 2. Kendim olmaktan mutlu olacağım zamanlar.. düşüneceğim..

  YanıtlaSil
 3. Ne kadar güzel anlatmışsın yüreğine sağlık

  YanıtlaSil
 4. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba! Blog keşif etkinliğinden geldiim. Blogunu takip ettim bende beklerim canım :)

  YanıtlaSil
 6. Tesekkurler geri dönüş bende yaptım yorumlarınızı beklerim :)

  YanıtlaSil
 7. Havaların ruh halleri üzerindeki etkisi inkar edilemez. Ben de sıcağı sevenlerdenim. Kasvetli havalarda ister istemez çok daha karamsar oluyorum.

  YanıtlaSil