1 Temmuz 2016 Cuma

Toroslari İzlemek

Toroslara uzanmak... Çukurova'da yaşayanlar için bir çocukluk alışkanlığı, anısı bir yaz mutluluğu...  Çukurovanın herkesin bildiği yüzünün aksine  rüzgarı anımsamak için ellerini uzatmak...Sicak bir şehirde yaşıyorum oldukça sıcak. Kelimelerin sanki ağızdan çıkmadan buharlaştıgi desem abartmis olur muyum!!!! Ama seviyorum bu sıcağın tonlarını gormeyi özelliklede yazı seviyorum. Şikayet ediyorum kimi zaman bende insanım. Fakat dusununce yaz mutluluklarına değer bu sıcaklar. Yolculuklarımiz da zaten bu yüzden değil mi, yaşadığımız acılara rağmen degecek mutluluklari arama ruyamizin peşinden gitmek... Tamamlanmamış cümlelerimiz için bir durak aramak,sonrasina devam edebilmek için. Kısa bir yolculuk benimkisi güzel bir kafa tatili olacağına inanıyorum. Bayramı yaylada geçirmek sonrası gel gitlerle surecek yolculuklara hazırlanma sureci derken biliyorum, temmuzda bitecek. Daha yeni gelmiş bir ay için bitmesine üzülmek bana özel sanırım. Haksız sayılmam. Temmuz benim için 12 ay içerisinde en özel aylardan ne getireceğini bilmiyorum. Merak etmeyecek kadar yorgun büyüklerden oldum sanırım.Buyumenin de en sıkıcı yanı bu. Merak duygusunun körelmesi. Bu yüzden yeni yerler hayatımda bir sonraki perde olacaksa eğer o bir sonraki perdeye geçene kadar çocukluk kahkalarimin, mutluluklarımin ve alışkanlıklarımin kısacası yazlarimin geçtiği yerlerde vakit geçirmeliyim hissi kalbimde bir yerlerde...   Bu fotoğrafi çekerken fark ettim bu güzel yalnız Toroslarin hikayesini anlatmalıyım ya fotoğraflarla yada kelimelerle.

6 yorum:

 1. harikadır ki toroslar.. başkadır.. annem tarsuslu benim daha doğrusu annemin babası komple çamlıyayladan. hem çamlıyayla da hem tarsus ta evimiz var, her sene gideriz. o yayla havası, çukurova insanının havası başka yerde yok =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😃 özel bir yerde yaşıyoruz gerçekten... Hep demisimdir birgün gidersek buraya donmek için gideriz...

   Sil
 2. Memleketimiz Adana olduğu için İstanbul' da otursak bile Adanaya gidip geliyoruz. Uzun ve zahmetli olmasına rağmen otobüsle gitmeyi daha çok seviyorum. Torosların eteğinden geçmek, o yöreye has doğal güzellikleri görmek inanılmaz keyif verici. Okurken oralara gittim yine. Çok teşekkürler.

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemşehriyiz demek ne güzel😃 otobus yolculuklarini tüm zahmetine ragmen bende seviyorum şehirlerinde insanlar gibi olduğuna inanirim neşeli,kizgin,huzunlu,acili ve merhametli gibi. Adana bir özellik diğer bir özellikten ayrılmadığından mıdır bilinmez en belirgin diyeyim samimiyeti ile kalbimin en güzel yerinde olacak.😃

   Sil
 3. Ben Mersin' de oturuyorum. Seviyorum ben de Çukurova' yı. Toroslar' ın sessizliği ve serinliği çok güzel. Bol fotoğraflı bir yazı bekliyorum :)

  YanıtlaSil