26 Ocak 2017 Perşembe

HEDİYELERİN GÜCÜ

Hediyeler güzeldir... Özellikle sevdiğin insanlardan gelmişse. Uzun zamandır kansızlıkla uğraşıyorum.Aslında kendimi bildim bileli bir kansızlık durumum hep olmuştur. Bu yüzden demir ilaçları, demir şurupları, özel yapım pekmezler mi desem kullanmadığım şey kalmadı... Biraz genetik faktörü de var sanırım. Ancak çok fena hayatı etkilediğini söyleyebilirim. Özellikle sabahları yorgun uyanmak ve saç dökülmesi gibi problemlerle baş başa bırakıyor. Biliyorum, mevsim değişiklikleri çok fena etkiliyor saç dökülmesini. Ancak son iki aydır inanılmaz bir şekilde saç dökülmesi yaşıyordum bu yüzden yeniden demir ilaçları kullanmaya başladım. Annemin tavsiyesi ile de zeytinyağı takviyesi de yaptım. Şimdi çok şükür diyorum.:) Durum böyleyken ablama biraz fazla yakınmışım demek ki geçen gün elime ulaşan bu kargoyu görünce çok sevindim. O, bitkiler konusunda ve doğal ürünler konusunda benden çok daha bilgili ve araştırmacıdır. Kış zamanları grip olmamak için ballı zerdeçallı ve okaliptüslü karışımlar yapar. Onun doğal ürünlere olan merakını çok seviyorum, Gel gelelim ürünlere. Ginseng kelimesini bile Kore dizilerinden duyan ben, ablamdan uzun uzadıya faydalarını dinlemişimdir. (Hafızayı artırarak öğrenmeyi artırdığı söyleniyor) Ürünleri kullanmadan önce nedir, katkı maddesi var mı sorularıyla dikkatlice inceledim. El kremi, saç bakım yağı, vücut şampuanı ve kepek karşıtı şampuandan oluşan ürünler paraben içermiyor. El kreminin kokusunun çok hoş olduğunu söylemeliyim. Minik olması çantamın vazgeçilmezleri arasında yer alacak gibi!!! Çantam da daima krem olmasını isteyip ve koymayı unutan birisi olarak fazla yer kaplamaması açısından yanımdan ayırmadığım bir ürün oldu. Şampuanı gelince kullanmaya başlayalı çok olmadı ama şimdiden memnun kaldığımı söylemeliyim. Biliyorum biraz daha zaman gerekli ama çok çeşitli şampuanlar denemeyi seven birisi olarak fark ettiğim bir nokta; dökülmeye etkisi olmadı. Kimi şampuanlar geçiş aşamasında fazlasıyla dökülme yapıyor. Saç bakım yağının besleyiciliğini sevdim. Vücut şampuanına gelince bu konuda biraz daha hassasım. Öylesine alışmışım ki elime aldığım ürünlerin köpürmesine, doğal ürünler çok az köpürme yapınca beynim fazla fazla kullanmam konusunda uyarıyor sanki. Çok fazla özellik arayan birisi değilim ancak yves rocher vücut şampuanı gibi ürünleri daha çok sevdiğimi fark ettim. Ortalama bir üründü. Şampuan ve el kremi bittiğinde yenilemeyi istediğim ürünler arasına girdi. Benim gibi saç dökülmesi ve kepek konusunda biraz daha hassas saç tipi olanların kullanmasını tavsiye ediyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum... Sevdiğimiz insanlardan anlamlı hediyeler almak dileğiyle... Güzel bir ertesi gün olsun... :)

4 yorum:

  1. Hediyelerini iyi günlerde kullan. Benim de kansızlık problemim var. Hematoloji bölümünde en son çare oldular ve 10 dan yukarı çıkmayan değerlerim şükür 14 oldu. Şifalar sağlıklı günler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim kansızlık cidden insan hayatını fazlasıyla etkiliyor size de çok geçmiş olsun...

      Sil