6 Aralık 2016 Salı

Hayat cemberimizi kırmak hakkında

Bir rüyadan uyanmak ne kadar zor olabilir ki...Beş yıl önce bu soruyu bana sorsalardı eğer bambaşka cevaplar verirdim. Şimdi ise daha bir başka. Aynı rüyayı defalarca görmüşseniz ne cevap verirsiniz? Bugün bilgisayarımı kırmayı dilerim. Hakikaten gözlerim kör oluncaya kadar yapmak zorunda olduklarımı yapmak zorunda mıydım? Unuttuğum bilgisayar programlarını hatırlamak, düzenlemek ne kadar zor olabilirdi öyle değil mi! İnsanların gözlerinde gördüğüm artık bitsin. Bitmesini ben herkesten çok istiyorum. Sınavlara girmemeyi iyi bir işim olmasını bende istiyorum. Siz siz olun yüksek lisans yapacağınız bölüm ve okulu iyi seçin. Aslında ne olmak istediğinize dair kararınızı sadece kendiniz için verin. Yoksa hayat çemberimizi kırmak pek de kolay olmuyor. Cesaretinizi topladığınız anda her daim bir şeyler çıkıyor çünkü. İyi insanlarla karşılaşmayı özledim. Boş değil dolu insanlarla karşılaşmayı özledim. Malum işsizlik zamanları hayat öylesine rutine biniyor ki...
 Geçen hafta bir diyalog sırasında aklıma gelen sözler bugün yankılanıyor. Hayatta seçme şansın varsa fark etmez diyemezsin. Bu haksızlığı kendine yapamazsın. Eğer ki sana o şansı veren sunmuşsa elbette ki vardır bildiği. Bu yüzden seçeneklerini değerlendirmelisin. Diyalog başlangıcı oysa ne içersin çay mı kahve mi sıcak çikolata mı sorusuydu. 
Tercih etmiştim. Kahve içmeyi tercih etmiştim. Keşke hayatta diğer kararlarımda da hatta tercihlerimde de istediğim şekilde karar verebilsem. Kalbimin sesini dinleyebilsem. İnsan büyüdükçe kalbinin sesinden daha bir uzakta kalıyor sanki...

15 yorum:

 1. Biraz uyku her zaman iyi gelir diyorum ben.. biraz uyusan, biraz düşünmesen, biraz sakinleşsen duyarsın o sesi, sen yaparsın inanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim bu güzel yorumun için 😊

   Sil
 2. Seçenekleri doğru değerlendirebilmek için kendimizi iyi yetiştirmeliyiz. Hayatın rüzgarına kendimizi bırakmamak için yönü kendimiz belirleyebilmeliyiz.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba :) Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen katıldım. Sizide bloguma beklerim www.nurundelidolublogu.tk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim blogunuza mutlaka uğrayacağım😊😊😊😊

   Sil
 4. Biraz uzaklaşmaya ihtiyaç duyuyorsun gibi. İnsan her zaman farklı şeyler için bunalıyor. Okurken ah bi okul bitse diyosun okul bitiyo sıkıntı katlanıyo ah bi iş bulsam diyosun iş buluyosun sıkıntı katlanıyo. Evlensem diyosun daha da sıkıntı büyüyo. Çocuk diyosun o da elinde patlıyo. Ya çocuğum olmazsa deyip hayıflandığın günleri hatırlıyosun sonra. Neleri dert etmişim diyosun zamanla. Önemli olan tercih ettiğimiz şeyler değil bu hayatta yaşadıklarımız. Her zaman tercih ettiklerimiz iyi olacak diye bir şey yok. Ben hep kendi kararlarımın sıkıntısını daha çok çektim.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba blogunuzu takibe aldım blogumada beklerim sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 6. merhabalar,
  blog keşif etkinliğinde sayfanızı görüp takibe aldım.Bende beklerim..
  Sevgiyle kalın..
  blogdakicin.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim en kısa zamanda uğrayacağım...

   Sil
 7. Arada nefes almak gerek... Seçimler bize ait ancak bir şeyler için cesaret gerekiyor... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Bazen bir çok derdi sıkıntıyı kenara bırakıp uzaklara köy gibi sakin yerlere gidip kafa dinlemek gerekir. Doğa bu tür sorunları aşmanda en büyük yardımcın dır. Eğer bir şeylerin gerçekleşmesini istiyorsak sabırlı olmalıyız.

  YanıtlaSil