18 Mayıs 2017 Perşembe

ÜÇ NOKTA                                 
      Hayal gücümüzü kaybetmiş olabilir miyiz? Farkına varmadan. Unuttuğumuz düşlerimizin kayıp sokaklarında o kadar çok ciddileştik ki gülmeyi unuttuk. Unuttukça başlangıçlarımız önemsizleşti fiilleri önemsedik. Sonrası kelimesinin gerisini getiremeden düşlerimizi umursamamaya başladık ve buna da hayat gailesi dedik. Ciddi olmalı ve belirli rutinlere bağlı kalmalıydık. Tuhaf bahanelerimizin ardında yaşamaya çalışırken en çok kendimizi geride bıraktığımızı en saçma zamanlarda hatırladık. Sohbetlerimiz bile fazlasıyla kendimiz hakkında oldu ya da hiç tanımadığımız yüzler hakkında. Sıkıldığımızı saklamaya gerek bile duymadan alıştık yalancı tebessümlerimize. Nasılsın sorusu klasikleşti, tıpkı iyiyim cevabı gibi. Aslında kelimelere ihtiyacımızın olmadığı insanları aradık durduk. Bir umutla.

    Tamamlayamadığımız cümlelerde üç noktalarımız arttıkça yorgunluğumuzu dile getirmekten kaçınıp durduk. Yine de hayal edebilen boşlukları kendi ruhunun güzelliğiyle doldurabilen insanların olduğunu tanımasak da görebilmek inanılmaz. Mutluluk verici. Gerçek bir gülümseme sebebi. Fotoğrafı uzun zaman olmuştu İnstagram sayfama yükleyeli. İlk bakışta gerçek bir at arabası izlenimi veren bu fotoğrafa daha dikkatli bakabilmek gerek. At bir çizim çünkü. Yüklediğimde bu güzelliği görebilen insanların yorumlarını beklemiştim hatta arkadaşlarıma dayanamayıp sormuştum fark ettiniz değil mi! Fotoğraf aslında abime ait. Onun sayfasında bu fotoğrafı gördüğümde hayranlık duyduğumu itiraf etmeliyim biraz da kıskandım. Bu duvara bakıp kimin çizdiği konusunda saatlerce düşünmek isterdim. Artık öylesine alışmışız ki sıradanlığa güzellikleri görebilmek için ikinci kez bakmıyoruz bile. Fark ettiniz mi sorusundan sonra ikinci kez bakan arkadaşlarım atın bir çizim olduğunu ancak fark etmişlerdi.
   
     Boşlukları narin ama güçlü bir şekilde dolduran insanlara hayranlık duyuyorum. Gerçekçi duygusallıkları insanlara gülümseme sebebi veriyor...

6 yorum:

 1. Güzel bir yazı olmuş.Keşke bazı güzelliklere gözümüzü kapayıp gündüzümüzü geceye çevirmesek.Farkına varabilsek o güzellikleri.Günlük koşuşturmacaların sonunda unutmasak kendimizi.Mutlu olacağımız anlar keşfetsek.İtiraf ediyorum ki fotoğraftaki atın çizim olduğunu ikinci kez fotoğrafı büyütüp baktığımda görebildim.Ve keşke gözümüzün önünde olan olayları farklı boyutta görebilip görünenin ardında görünmeyene ulaşabilsem dedim.Sevgiyle kalın.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için ...😊

   Sil
 2. Evet hayal gücümüzü kaybetmiş olabiliriz hemde tam da saydığınız gibi.. Camdan düşler güzel yazınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umudumuz baki kalsın yine de 😊 teşekkür ederim yorumunuz için

   Sil
 3. ah ah çok doğru, medya ile öyle bir kuşatıldık ki, hayallerimiz bile bize ait değil işte, yabancılaşma aşırı :)

  YanıtlaSil