12 Mart 2018 Pazartesi

İndirim Haftasından Geriye Kalanlar Geçen hafta oldukça bereketli bir haftaydı. İndirimler koşuşturmalar ve aldığım birçok ürünü kullanma fırsatımın olması aslında benim için iyi oldu. Bazen unutuyorum kullanmayı bir köşede kalıyorlar ve ben acaba atsam mı diyerek bir kararsızlığa düşüyorum. Neyse geçen salı BİM indiriminden aldıklarımı bahsedeyim. 20 liralık makyaj fırçaları setini almayan kaldı mı bilmiyorum ama ben hala kullanıyorum onları ; oldukça da memnunum. Dökülme yapmadılar. Kullanımı sert değil özellikle pudra fırçası benden 10 üzerinden 10 alır. Naturelove ürünü olan bu fırça setinden memnun kalınca makyaj süngerini de yakalamaya çalışıyordum. Çünkü bir ara geldi ve gelmesiyle tükendi sanki bana almak kısmet olmamıştı. 4.95 TL olan bu süngeri bu sefer alabildim. Ayrıca Rimmel London göz kalemi de 7 TL gibi bir fiyatı vardı sanırım. O biraz bonus oldu ama iyi ki almışım.
Makyaj süngeri geçen hafta hemen hemen her gün dışarıda olduğum için kullanmak nasip oldu. Kullanımı güzel bir sünger. Suda yıkayınca kocaman oluyor :) Uç kısmını daha çok sevdim ben. Gözaltını pudra ile sabitlemek istediğimde işimi kolaylaştırdı. Emilimi güzel sağlıyor ve dengeli bir kullanım imkanı sağlıyor. Göz kalemi;  özellikle siyah göz kalemi konusunda birçok markanın ürününü kullandım. Şu an kullandığım Yves Rocher asansörlü kalem ki gerçekten açmalı kalemleri sevmiyorum. Asansörlü kalem hep üretilse :) seviyorum. O kalemi yedeklemiş ve alışkanlık misali sürekli kullandığımdan bir ara Yves Rocher kahverengi (sanırım benim değişiklik ancak siyahtan kahverengiye kayıyor) göz kalemini ani bir kararla almıştım. Hiç memnun kalmamıştım. Açmalı bir kalem, kullanım sonrası gözde hemen hemen hiç kalmaması ve hatta batma gibi problemler yapmıştı. Asansörlü kaleminden memnun kaldığım için kahverengi göz kaleminde böyle problemlere karşılaşınca şaşırdım. Günlük kullanım için hala güzel bir göz kalemi arasam da şimdilik aldığım Rimmel London göz kalemini kullanmaktayım.


 Kalıcılığı Yves Rocher 602 kahverengi göz kalemine göre iyi. Normal kullandığım kalemlere kıyasla ise Rimmel London siyah 061 Jet Black göz kalemi ortalama. Kullanımı rahat ve yumuşak. Renk istediğim bir siyahlık. Simsiyah görünüm yerine bir süre sonra daha çok özleşen bir görünüm oluyor. Günlük kullanım için şimdilik sevdim bakalım...
Yorumlarınızı beklerim...

4 yorum: