21 Mayıs 2018 Pazartesi

UYGUN FİYATLIAy sonuna doğru bütçesi azalanlardan mısınız? Evet ben onlardanım. Özellikle bu ay KPSS gibi bir sürü sınava para gidince bu ay sonu nasıl gelecek dedim. Almak istediklerimi Ramazan'dan sonraya erteledim bu yüzden. Maybelline far paleti hakkında önceki yazılarımda yorumlamalar yapmıştım. O far paletinin sadece iki rengini kullandım. Diğer renkleri kullanmaya fırsatım da olmadı ek olarak da kullanımını sevmedim. Hayatımda bu kadar toz toz dağılan bir far paleti görmedim. Pigmentasyonu da beni memnun etmedi. Kullandığım iki rengi de sanırım göz altı kapatıcısının yağ bezelenmesi yapmaması için önceden böyle bir sonuç olunca sonraki göz altı kapatıcımı dikkatli kullanmaya başladım. Bu yüzden göz kapağıma kapatıcı kullanmak yerine Maybelline göz kapağı rengine çok uygun hiçbir şey sürmemiş izlenimi veren nude renklerini kullanmaya başladım. Bitti bitecek derken bu ara bitti. Ben de Watsons indirimleri için bakınırken daha öncesinee kullandığım hem uygun fiyatlı hem de oldukça ilginç bir ürün olan NYC far paletini aldım. Aklımda olan Balm paletini almak olsa da ertelemiş oldum. Benim kullandığım ilk far paletidir kendisi efendim.
Oldukça küçük ebatlı olmasına aldanmayın içerisinde 4 adet far, aydınlatıcı, far bazı ve jel eyeliner ek olarak çift taraflı aplikatör bulunuyor.  Eyeliner kısmını hiç kullanmadım. Muhtemelen de bu kez de kullanmam.
Çok sık far süren birisi değilim. O yüzden çok dikkat çekici renklerdense koyu renkleri biraz da sabit duran renkleri seviyorum. Ancak lila gibi renklerin yeri de bir ayrı.  NYC makyaja başlayacaklar için de dört rengi kullanım yerlerini yazarak işleri kolaylaştırmış. Bu aplikatör kullanmayabilirsiniz ancak aydınlatıcı kısmında göz pınarlarında kullanımında güzel bir kullanım sağlamakta. Far bazının yeri bende ayrı onu belirteyim. Parmaklarınızda dahi sürüp yaydığınızda üzerine far kullandığında kalıcılık kısmı daha çok artıyor.


 Harika dört dörtlük bir ürün diyemem. Ancak far bazının yeri bende ayrı. Renkler birbirine uyum sağlarken güzel bir duruş sağlıyor. Aydınlatıcı kısmını nadiren kullanan birisi olarak fena bulmadım. Jel eyeliner konusu ise normal eyelinerları zorlanarak kullanan birisi olarak denemedim. Fiyatı ile çantaya hemen at dursun dercesine yer kaplamamasıyla alın bir köşede dursun ürünlerinden.
Umarım güzel bir geçirmektesinizdir... Beklerim yorumlarınızı :)15 yorum:

 1. Ben far kullanımı konusunda becerikli değilim.. Bu işi iyi yapanlara da hayranım

  YanıtlaSil
 2. Sanirim çok sık makyaj yapmakla da alakalı elin alışması bende hayranım😊 ama bu far paleti biraz da yol gösteriyor tek tek numaralandırma yapıp kullanım yerlerini yazmış

  YanıtlaSil
 3. Bu paletin renklerine bayılıp aldım ama inanır mısın 1 kez bile kullanmadım. Hafta sonu kullanacak bir arkadaşıma verdim. O da renklerini çok sevdi, en azından işine yarar.

  YanıtlaSil
 4. Fiyatı yazmayı unutmuşum 😃 16.90 TL idi sanırım

  YanıtlaSil
 5. aydınlatıcısı bende leke yaptı malesef

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cidden mi Maybelline göz altı kapaticisi bende yağ bezesi oluşturduğundan beri çok dikkat etmeye çalışıyorum ama kozmetik sanırım biraz sans da ya

   Sil
 6. çok paalı diy mi bu sınavlar yaaa :)

  YanıtlaSil
 7. güzel bir palet deneyelim :)

  YanıtlaSil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil