24 Mayıs 2016 Salı

ÜÇ DİLEK HAKKI

Bazen cümlelerin tamamlanmaz. Üç noktalarda gezinir durursun. Bu akşam uzun zamandır radyoya ellerimin gitmedigini fark ettim. Oysa lise zamanlarımda televizyon unuttuğum bir teknolojik alet radyo ise dünyayla baglantimdi sanki. Eski radyo tiyatrolari dinlerdim. Bazen en umulmadık bir karakter beni anlatırcasina konuşurdu bazen de hak vermediğim fakat anlamaya calistigim durumların içine düşenlere kizardim. Benim kırgınlıklarım uzun surer kızgınlıklarım değil... Bugün nedense içimi dökmek için yazmak istedim. Eski ve eskiye dair. Yoksa özlem yaşlanmasına mi girdim?Bilmiyorum. Fakat eskinin güzelliğini yeniye taşıyan objeler taşımak ve onların hikayesini dinlemek benim en büyük hobim... Simdi dilek tutma zamanı. Eski moda bir alışkanlikla şarkı falı tutuyorum, dileğimi ona fısıldamak icin. Gerçekleşmesini istediğim üç dilek ve üç şarkı ve üç zaman dilimi... Kimbilir belki bir adımlik yada bir ömürlük mesafe var ama olsun. Eskinin yeniye bakan o güzelliğiyle umut etmek güzel...

4 yorum:

 1. Şarkı falı.. Eskiden ama çok eskiden yapardık, tüm şarkılar benim için yazılmıştı, bak nasılda o konuya denk gelmişti, ayyy kesin olacak diye diye dinlerdim.. O dilekler hep olurdu çünkü ben tereddütsüz inanırdım. Dileklerin gerçek olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkur ederim bu ara bu güzel sözlere daha doğrusu dileklerinin gerçekleşeceğine olan umuda ihtiyacım var 😃

   Sil
 2. radyo vazgeçilmezim benim. en azından mutfakta yemek yaparken, arabada işe gidip gelirken ;) ah bir de "modern sabahlar" var tabi :))

  YanıtlaSil