29 Mayıs 2016 Pazar

JAKARANDA MEVSİMİ

Jakaranda mevsimi... Bu mevsimi özetleyecek renk belki de fotoğrafta görülen.... Bulutlu bir havaya uyanıp öğle yağmuru hatta sağanak yagisi cam bugusuna hapsedip ikindi vaktini günesle selamlamak. Mayısın son günleri... Hazirana hazır mıyım bilmiyorum. Eskisi gibi plan yapmıyorum. Haftaların,aylarin,yillarin yorgunluğunu uzerimde taşımamak için. Ceplerimde umutlarım yol almak istiyorum. Uzun bir yürüyüş yaparak ulaşmak istediğim hayallerim olduğunu biliyorum. Bazen cümlenin ortasından başlamak gerekli diyorum. Basından başlamanın yorgunluğu ile sondan başlayanların umutsuzlugu kabusuyla karşılaşmamak için. Bir kitabın sayfasında ellerim sayfayı çevirmekle kararsizken aklım dışarı çıkmanin kararsızliginda... Bir cesaret pencereyi açıyorum isteksizce gülümseyip kapatıyorum. Soğuğa rağmen çıkıyorum. Ellerim cebimde, yeterli umutlarım usumesin, der gibi. Annemin usursun sözleri kulaklarımda cinlarken aldırmıyorum. Yürümek ve yazmak... Bu iki kelime tanımlayıcım oluyor. Fotoğraf aşkını da paranteze alarak....

16 yorum:

 1. jakaranda çok ama çok sevdiğim biri ağaç.. ne yazık ki hiç bulamıyorum satın alıp büyütmek için..hazirana ben de hazır değilim sanırım, bu yıl o kadar çok şey yaşadık ki hem milletçek hem kişisel olarak, tatil planı bile yapmaya hevesim yok.. bakalım zaman ne gösterecek..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Zaman umarım bize güzel şeyler için aracı olur yorumunuz için teşekkür ederim 😃

   Sil
 2. Bu mevsimde nedense benim de aklım hep karman çorman olur. Umarım hayallerin hep en kısa zamanda gerçekleşir. Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir resim ne güzel bir renk baharı güzel yapan renkleri değil mi ?kışın kasvetli havasından sonra gelen mevsim ülkemiz bu yönde çok şanslı tabi bizlerde.

  YanıtlaSil
 4. bu rengi çok da severim ne güzel olmuş :) bloğunu takipdeyim bende beklerim sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Zamanımın kısıtlı olması nedeniyle tam göz atamadım ama okuduğum kadarı ilgimi çekmeye yetti.Güzel yazıyorsun kızım.Bloğun hayırlı olsun. Yazmakla en iyisini yapmışsın. Tanıdığıma sevindim, başarılar dileklerimle.Sevgiler.Ece ablanız :)

  YanıtlaSil
 6. Resim de yazi da çok güzel. Takipteyim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim 😃 yorumlarınızı her daim beklerim...

   Sil