9 Haziran 2016 Perşembe

ERTELEMEDEN

Bazen işlerin çokluğunu yapılması gerekenlerin birikmiş olmasından anlıyor insan. Sıralamalarla aram hiçbir zaman iyi olmadı biliyorum. Fakat sürekli düşünürüm. Sabah kalktığım andan itibaren... Şu aralar bu durumu daha çok fark ediyorum. Sahurdan iftira kadar olan süreçte ertelediklerim rüyalarıma giriyor. En son okumak için kütüphanemden ayırdığım kitabın üzerinden çok ay geçmiş olduğunu anlıyorum. Gitmem gereken yerleri fark ediyorum fakat ertelediğim kadar da ertelenmiş yollarım meğer. Cesaretimi saklamışım sanırım. Küçük not kağıtlarımı çıkarıyorum bugün. İlk sırada gözüme çarpan ise başlayan arkadaşı ziyaret et cümlesi üstüne bastırdığım bir ünlem... Hazırlandıktan sonra aynaya bakıyorum. Solgun yüzüme bir tebessüm yerleştiriyorum. Fakat yine de ellerim bir güneş kremi arıyor. Paylaşmak istedim. Benim gibi cildinize uygun güzel bir güneş kremi arıyorsanız tavsiye ederim. (Dip not: yine bir Kore ürünü) Güzel bir gün başlangıcım; kendimi düşünce dehlizinden çıkartarak olsa da ufak yardımcıları ihtiyacımız her zaman var. Önceliğimiz gülümsemek ve hatırlamak olmalı sonrası gelir zaten. Benim bugünkü ufak yardımcım pure beauty güneş kremi... Karma bir cildim var. Ona rağmen sivilce yapmayan kozmetiğimsi fakat güzel bir ürün. Yüzümle bütünleşti. Kore ürünleri sempatik yaşım ilerledikçe daha çok artıyor 😃 Neyse küçük yardımcılarla planlarımızı ertelemeden guzel bir gun olsun ....

18 yorum:

 1. amin canım hayat ertelemek için çok kısa çünkü...

  YanıtlaSil
 2. Bugünümüzü yaşamak lazım gerçekten, hayat çok kısa gerçekten.

  YanıtlaSil
 3. Yaşam haritamızda yol alırken bu yolculuk ne zaman sona erecek bilemiyoruz. Bu yüzden her anımız değerli. Maalesef günümüzün yaşam koşullarında durup bunu anımsamak pek kolay olmuyor. Yine de her şeye rağmen önce kendimiz için güzle bir şeyler yapmaya çalışalım :) Bu güneş kremi de ufak fakat etkili bir dokunuş olmuştur sana ;)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
 4. ben ki ertelemeyi hiç sevmeyen biri anında aklıma geleni yapıyorum kalemine sağlık canım güzel yazı olmuş ☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorumunuz beni mutlu etti 😃

   Sil
 5. Ertelemek işimiz oldu resmen. Yılın yorgunluğu sanırım. Bir ölü toprak serpilmiş üstümüze. Silkeleyebilmen dileğimle..

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir paylaşım olmuş çok teşekkür ederim.Takibe alıyorum bende beklerim *-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende takibe aldım,tesekkur ederim :)

   Sil
 7. Bu tarz yazıları okumak nedensiz bir şekilde sevindiriyor beni. Bende bekliyorum bloguma.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) geri dönüş yapılmıştir

   Sil
 8. Merhabalar, blog keşif etkinliğinden gördüm blogunuzu.Takibe aldım.Bloguma beklerim.Sevgilerimle.
  http://ilgininrenklidunyasi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :) iadei ziyaret yapılacaktır :)

   Sil