17 Haziran 2016 Cuma

KENDİME YOLCULUK

 
İzliyorum. Kaçıp giden yol kıvrımlarını, ardı arkası kesilmeyen arabaların biraz önünde biraz gerisinde kaçırdıklarımı düşünüyorum. Çoğu zaman yolculuklarda sessiz olurum. Sessizlik benim için bir alışkanlıktan da öte bir görev gibi. Yolun ruhuna saygı duymanın bir başka yanı. Bu yüzden yolculuklarda tek başıma olmayı fazlasıyla seviyorum. Kendi sessizliğimde kendi kelimelerimi duyarak kırgınlıklarımı tamir etmeye çalışmak iyi geliyor sanırım. Mesafelerin kısalığı veya uzunluğu fark etmiyor sadece kelimelerim ve ben. Önceleri yürüme mesafesinde olan bir yolculuk sonrasında yerini çeşitli araçlara bıraktı yerini. Artık kader olduğunu düşünüyorum. Kelimelerimin oluşturduğu bir dünyayı anlamlandırmak hatta anlamak için koşmak yerine izleyerek yol alıyorum. Yorgunluklarımın bir kısmı insanları anlamaya çalışmaktan bir kısmı ise gerilerden geliyor. Keşkelerimden... Büyüdükçe karmaşıklaşan bir dünya da denklerim de üç bilinmeyene dönüşüyor. Kalp kırgınlıkları gözyaşlarını getiriyor. Biliyorum; herşey değişir... Öyle sanıyorum ya da ara ara böyle düşünmek iyi geliyor. Sadece... Güvenmek değişmese! Güven; kelime anlamının altını doldura doldura kalsa. Güven elle tutulabilinir olup görüldüğünde ise tüm sorunları dağıtan bir kelimeden fazlası olmasına gerek yok. İnsanlar zamana bağlıyorlar. Zamanın acımasızlığında kırılgan olmamalısın dercesine sözlerini sertleştiriyorlar. Oysa kılıfı zamana bağlayarak uydurmaya çalışanları gördükçe anlıyorum. Kullanmadığın duygular senide dondurur. Bu yüzden seviyorum; iç muhasebem için yolculuklar yapmayı...  36 derece... Çukurova fazlasıyla sıcak. Evlerden dışarı adım atacak bir sebebe gerek kalmadan vücut "Hayır" diyor. Biraz sıcak biraz oruç olmak... Belki dün ya da önceki gün yani zamanından ardında kalan düşüncelerle fonda Can Atilla; Gül Bahçesi... Dinlerken huzur bulacağınız hikayesi olduğunu hissettiğiniz kelimelerinizi yaşatan bir müzikle Gül Bahçesinde olduğunuzu düşünerek gülümsemek. Ne olursa olsun; kelimeleriniz ne kadar yorgun olursa olsun gülümseyin. Bir başka yolculuk bir başka düşünce kapısı her daim olacaktır. İnanmanın güzelliğinde.... Hayırlı Ramazanlar!
 

12 yorum:

 1. Merhaba yeni keşfettim blogunuzu bende beklerim sevgiler :)

  bayankirpikk.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Keşif etkinliğinden yeni bir blog keşfetmiş oldum :)
  http://sedefilemodamakyaj.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşif etkinliklerinin en sevdiğim yanı da bu sanırım güzel blogları tanıma fırsatıni edinmek :) sevgilerle...

   Sil
 3. Zaten değil miydi hayat bir yolculuk?
  Kendimizle birlikte zamana yolculuk.
  Olumsuz her şeye rağmen gitmek değil miydi?
  En uç ücralarda kaybolmak değil miydi bizim meselemiz. :)

  Bende süslendireyim dedim çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
 4. blog keşif yazılarından gelmiştim aslında baya oldu geleli ama sanırım ilk kez okuyabiliyorum yazınızı vakitsizlikten =) elinize sğalık =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim beklerim yorumlarınızı 😃

   Sil
 5. Ben de tam tersiyim camdan düşler... yol boyu şıkır şıkır konuşurum. Şarkı türkü oohh.. ama yol sonunda çenem çok yorulur :) sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊😊😊 neşeli insanlar yola ayri bir güzellik verir...

   Sil
 6. Ne içten bir yazı olmuş daha önce neden bu bloğu keşfetmemişim ki hemen takibe aldım, kaleminize sağlık :)

  yazimbari.com

  YanıtlaSil