2 Haziran 2018 Cumartesi

KIŞ KEŞİFİ


Havalarında insanlar gibi kafası karışık? Umulmadık zamanda yağmur yağarken biraz mesafe alınca yağmur yerini güneşe bırakmakta. O boğucu etki anlaşılmıyor. Ama yine de şükürler olsun ki geceleri çok güzel. Yaz; yayla da belki biraz daha güzel geçse de inanılmaz bir nem ile birleşince uyku çok zor oluyor. Nem demişken normalde denemeliyim dediğim ürünleri bile biraz memnuniyet ve yakın insanların kullanım durumlarına göre alırım. Ancak bu yıl diyorum ya kendimde şaşkınım. Yeni şeyler denemekte daha cesurum. Mart ayında indirimlerde neler var neler yok derken Watsons'a girdim. Uriage Termal su incelerken yardımcı olmaya çalışan kızı kıramadım. İndirimdeyken alın lütfen diye :) Mart ayından itibaren kullandığım bu ürünün özelliklerine gelince;


EAU THERMALE D'URIAGE(URIAGE THERMAL SU);  İçeriğindeki doğal eser element ve zengin minerallerle cildi nemlendirip sakinleştirerek, cildin korunmasına yardımcı olur. Günlük düzenli kullanımla cildin canlılığını ve parlaklığın korumaya destek olur. Tüm cilt tipleri ile uyumludur.
Kullanım şekli: Püskürtün ve anında etkiyi hissedin. Çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. (Fransa'da ithal edilmiştir.)
Doğa tarafından zenginleştirip saf, olağanüstü su... Kaynağında doğrudan paketlenmiş, saf ve doğal olarak zengin mineral tuzlardan ve iz elementlerden toplanır. Bu bileşim tüm Termal suların en dengelisidir.
-Cilt bariyerini güçlendirir.
-Cildin doğal nemlendirici faktörleriyle benzer olan yüksek konsantrasyondaki mineral tuzlar sayesinde, eşsiz nemlendirici avantajlar sunuyor.
-Kalsiyum ve magnezyum tuzlarının yüksek düzeyde olması sayesinde hassas ciltleri yatıştırır.

Bu ürünü makyajımı temizledikten sonra kullandım. Bazı cilt temizleyiciler sonrası ciltte sabun kullanmış gibi bir kuruluk olabiliyor bazen. Bu durumu pek sevmiyorum. Gerginlik, kuruluk hissi devam etmese de aslında hiç olmasa diyorum. Mart ayında malum kış mevsimi nem ihtiyacı için kullansam da bu kuruluk hissini gerçekten azalttı Mayıs ayında ise ferahlık verdi sanki. Bu arada hala bitmedi bereketli çıktı anlayacağınız. Kullanım sonrası yapışkan bir his bırakmadığı için de ayrı bir sevdim. Yaz için de indirimde görür görmez alacağım. Normal fiyatı biraz pahalı gelse de sanırım 40 üzeri idi. Ben aldığımda 29 TL ye almıştım. Mükemmel bir değişim görmedim. Ama nem sağlayan ne kadar karmadan yağlıya dönük bir cildim olsa cilt temizliği sonrası kullanmakta cildimi oldukça rahatlattı. Şu sıra da ferahlık veriyor. Canlı bir görünüm sağlamakta.
Umarım güzel bir gün geçirmişsinizdir. Yorumlarınızı beklerim....:)


4 yorum:

 1. Bilemiyorum diyorlar ki hala yağmur yağdığı için çok sıcak bir yaz geçecek bizim şehirde. Yayla evimiz de yok ağlamaklıyım :'(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay haklısın ben yazın bol miktarda sınava gireceğim için ins çok sıcak olmaz diyorum ama kış da bir garip geçti işte yayla evi 😊 güzel hava yönünden de yaş ortalaması çok yüksek olduğu için belirli bir süre sonra çok sıkılıyor insan

   Sil
 2. aman hep yağmur yağsıııın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende bu yıl yağmuru ayrı bir sevmeye başladım 😊

   Sil