9 Nisan 2018 Pazartesi

NİSAN YAĞMURU


Nisan yağmurları geldi... Hafta sonu 34 dereceyi gördükten sonra yağmuru karşılamak havaların da kafasını karıştığının göstergesi sanki. Yağmur öyle güzel geldi ki havanın bulutlu olması neredeyse tek rengin gri olması hiç umurumda olmadı. Yağmur huzur getirdi. Bilmiyorum kaç gün böyle olur ama Nisan yağmuru kısa sürmesin. En azından sıcaklara ufak ufak alışalım. Bir anda gelen yaz bünyede hafif bir şok etkisi oluşturmakta. Özellikle cilt hava değişimine ne oluyor yahu; hangi mevsimdeyiz sahi sorularını sormakta. Bende ne kadar cildimi korusam da hafta sonundan sonra yaz etkisine giren güneşin etkilerini cildimde hissettim. Lazer ile birlikte koruma faktörü yüksek olan ürünleri hemen hemen hiç yanımdan ayırmayan alışkanlığım olan güneş koruma faktöründen biraz bahsetmek istiyorum.
Yves Rocher son iki yıldır düzenli kullandığım hatta bence alınacaksa Yves rocher ürünler listesinde ilk sırada olması gereken ürünü olan güneş kremini defalarca paylaşmışımdır. 50 Faktör gibi yüksek koruması olması ayrıca ilk kez kullanımda sivilce yapsa da cilt alıştıkça sivilce yapmaması kullanımda çok fazla kullanmaya gerek olmaması ile sevdiğim ürünler arasında. Mercimek büyüklüğünde (bu ifadeye her zaman gülmüşümdür :) ) alıp cildinizin dikkatli uyguladığınız da memnun kalınmakta. En azından benim için. Resimde gördüğünüz ise sanırım benim kullandığımın bir üst modeli. :) Ablam aldı o da benim gibi güne kremleri konusunda oldukça meraklı. Normalde benim kullandığım ki henüz bitmedi ürünle aynı özelliklere sahip. Artı olarak bu ürüne yaşlanma karşıtı özelliği eklenmiş.30 yaş üzeri kullanıcılar için tavsiye edilmekte. Yüzde otuz sadakat kart indiriminden 63 TL gibi bir fiyatı vardı. Bence kaçırmayın derim. Ayrıca hediye olarak saç kırılma karşıtı serum hediyesi ile oldukça memnun etti. Hediye benim oldu o ayrı bir güzellik tabi :)


                Kırılma karşıtı serum; kokusu tatlı mı tatlı rahatsızlık vermeyen değil  kokusu için dahi bir denemeliyim izlenimi oluşturan bir ürün.(Jojoba yağı etkisi) Durulama yapılmadan kullanılmakta.
     Belirtilen özellikler; saç tellerini güçlendirerek dış etkenlere karşı korur ve kırılmaları engeller. Yağlı ve yapışkan bir görünümüm bırakmaz.  %96'dan fazla doğal içeriğe sahiptir.
(Yağlı ve yapışkan bir görünüm bırakmadığına yüzde yüz katılıyorum. )
                 Saçlarımız da bizim gibi; canlılar... Her türlü kötü hava koşulları, stres, şampuanların yan etkileri gibi etkilere maruz kaldıkları için doğal ürünlere olan merakım hep devam edecek. Güzel bir ay olsun hepimiz için... Yorumlarınızı beklerim :)

2 yorum:

  1. otuzdört derece miii amaniiin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tam bir yaz günu yaşarken su an da tam bir bahar derecesinde hava😊

      Sil