6 Temmuz 2018 Cuma

ESKİŞEHİR NOTLARI

Geçen yıl aynı gün içerisinde tam üç şehir değiştirdim derken bu yıl da sıfır uykuya yakın bir zaman dilimi zarfında önce Ankara sonra Eskişehir yolculuğu yaptım. Elimden geldiğince Instagram'a gezi notları şeklinde atmaya çalıştım ama aslında bir gün de bir şehir gezmek çok zor ve yorucuymus. Eskişehir Anadolu üniversitesi kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilecegi törene katılmak için salı gecesi Anka'ya geldim. Sabah yolculuğu ise yüksek hızlı trenle Eskişehir oldu. Bu arada hayatımda yaptığım ikinci tren yolculuğu idi. Tren yolculuğu acemisi olan birisi için ne kadar güzel ve teknoloji haline uyarlamışlar. Adana tarihi bir gara sahip olduğu için önce havalimanı gibi gelse de sistematik bir şekilde düzenli işleyen yolculuk büyük kolaylık. Çünkü 1 saatten biraz daha fazla sürdü. Varış noktasına oldukça yakın olan üniversiteye taksi beş dakika da vardık desem abartmış olmam. Ödül töreni saat iki de olduğu için üniversite içersinde az da olsa gezme imkanı bulduk. Güzel bir üniversite düzenli. Toplu yerleşim şeklinde olan üniversiteler daha iyi sanki. Ama üniversite içinde ring servisleri olsa fena olmaz. Yürüme mesafesi yoruyor. Saat iki de yapılan tören canlı yayın olan Facebook'ta verildi fazla fotoğraf çekebilme imkani bulamasam da elimde az da olsa güzel anlar kaldı sanırım. Ödül töreninden bana kalan güzel fotoğrafı ekleyeyim. Bu arada geçen yıl hikaye yarışması yapılmıştı. O yarışmada dereceye giremedim. Ancak yayınlanmaya değer bulunan eserler arasına girip yayınlanmıştı. Bu yıl hediye paketinde görünce sevindim 😊 52 öykü yaşam kitabında benimde hikayem yer alıyor. 16 gb flash bellek ve not defterine bayıldım. Kitaplara gelecek olursam eğer hep bildiğim özetlerini ezberledigim ancak okuma fırsatı bulamadığım kitaplar okuma fırsatı Adana'da muhtemelen bulurum.

Torenin yapılacağı salon yüksek bir katta idi . Karşımda bu güzel manzarayi görünce fotoğraflamak istedim. Gerçekten güzel bir üniversite.


Üniversite bahçesinde yer alan bu nostaljik tren ise aslında bir kafe olarak görev yapıyor 😊😊
Bol bol bisiklet sürenlere rastladığımız şehir turumuzda ise meşhur balaban kofte eşlik etti. 😊 Lezzetli idi. Ek olarak masal satosununda bulunduğu Sazova park ise bir o kadar eğlenceli idi. Ancak beş kapanış saatinde olması masal satosunun bizim için kötü oldu saati geçirmiştik ne yazıkki . Son olarak park içerisinde yer alan bire bir korsan gemisine benzetilerek yapılan korsan gemisindeki yemek masası ile yazımı sonlandırmak istiyorum. 
Hafta bitip hafta sonuna yaklaşırken ardı ardına güzel günler oldu. Umarım sizler için de bu ay güzel geçer 😃😃

12 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Sure😊 thanks for your comment 😊

   Sil
 2. Eskişehir gerçekten çok güzel, hem refah düzeyi yüksek, hem de en düşük suç oranı ile tam yaşanılası şehir..

  bir çok avrupa kentini geride bırakacak düzeyde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊😊😊 çok düzenli ve güzel bir şehir evet

   Sil
 3. Great post , I'm following you , please follow me too

  makeyourfashionchoice.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Thanks for your comment 😊 ı'll looking your blog

  YanıtlaSil
 5. biz de gidip çiğbörek yemeyi düşünüyoruz :D

  YanıtlaSil
 6. Balaban köftesi cidden güzeldi çiğ börek fırsatı olmadı ama bence güzel bir şehir 😊 iyi eğlenceler size de

  YanıtlaSil
 7. öykün olan kitap, kitapçılarda satılıyo muu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üniversite basım hakkına sahip olduğu için kendi istediği ölçüde yayinliyor İnönü üniversitesi hikaye yarışmalarinda da yayınlanan hikayelerim üniversitenin uygun gördüğü kitapçılarda satılıyor 😊

   Sil
 8. Çok sevindim senin adına :) raflarda kitaplarını görmemiz yakındır o zaman 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsAllah çok isterim hikayelerimin yayınlanmasını 😊 bu arada bloğumun çekilişine de beklerim

   Sil