23 Temmuz 2018 Pazartesi

EN SEVDİĞİNİZ AY?


 


            Fotoğraflar küçük bir anın devamındaki güzel bir melodi gibidir. Mutlulukla dilinize dolandığında anlarsınız bir süre sonra anılarınız arasında yer edinecektir. Paylaştığım fotoğraf bir yayla fotoğrafı! Geriye dönüp anı dondurmak için soluklandığım sırada çekilen.
         Adana için Temmuz ayı bir Mayıs gibi ayı geçmekte. Bence Adana'nın kendisi de bu duruma şaşırıyor olabilir. Evet sıcak özellikle öğle saatleri dayanılmaz ki en iyi örneğini pazar günü sınav da hissettim. Ama akşam serinliği kendini affettirircesine yasemin kokuları ile geceyi güzel anmakta. Bu aylarda gece uyumak nemden dolayı çok zor olur. Çok şükür ki bu yıl bu zamanlar daha iyi. Ağustos nasıl geçer bilmiyorum ama  zaman çok hızlı ilerliyor gibi sanki. Zaman koşarken ben onu yakalamak için hızlı adımlarla yürüyorum. Yetişmek ne mümkün ancak çabalıyorum.
       Çocukken bu zamanlarda ki her yıl yaz dönemi yaylada geçerdi. O zamanlar daha bir eğlenceli gelirdi. Apartman çocukları olarak özgürce dışarıda oynayabileceğimiz, ağaçlara tırmanabileceğimiz ve toprağa dokunabileceğimiz bir yer olduğu için mutluyduk belki de. Yaş aldıkça ki yaylanın hedef kitlesinin değiştiğini düşünüyorum. Benim yaş grubu için çok sıkıcı... Uzun yürüyüşler, serin hava hatta yer yer soğuk hava yaz mevsiminde olduğumuzu unuttursa da uzun süre için hayır diyorum. Sınavdan önceki hafta sonu ki keşke hafta sonları sadece gitsek bence daha iyi olur; gittiğimizde dönüş sırasında ardımda kalan manzara bir tablo gibiydi. Canlı, doğanın kendisinin son derece farkında olduğu şehirden uzakta ancak bir şehir kalabalığını çoktan yakalayan hem yakın hem de uzak olabilen bir manzara. Sevdiğim şeyleri hatırlatıyor. Ağustos ayını ne kadar sevdiğimi; yolculuklarda bir yere varmaktan çok yolda olmayı sevdiğimi yaz mevsiminde sıcak olmasına rağmen Adana'da olmayı sevdiğimi hatırlatıyor. Ağustos'u sevmemenin sebebi sarının her tonunu görmemdir. Sarı ve kahverenginin o uyumu ve uyumun aldatıcılığa inanıp ellerini gökyüzüne uzatmak: bulutlardan sevdiğim yüzler yapmak. Çocukluk alışkanlığı gibi. Düşündükçe kendimin bile benzer bulutlarını fark etmek.
       Zamanın tüm o koşu yarışında durup düşündünüz mü sizler en çok ayı seviyorsunuz?(çekilişimi hatırlatarak yazımı sonlandırayım)

12 yorum:

 1. Ben bahar aylarını seviyorum. Sonbahar ilkbahar farketmez. İlkbaharda doğduğum için herhalde. Sıcaklarla pek aram iyi değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yaz mevsiminde doğdum çok aşırı sicaklari sevmiyorum ama yaz mevsiminin renkliligini hayatın akışını seviyorum galiba 😊 ama şunu belirteyim Adana da bahar aslında yazın küçük bir merhabasi

   Sil
 2. Sonbahar ayları benim favorim. Ah o renk cümbüşü ahhhh

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊sonbaharı ağaçlarda görmek hem güzel hem de hüzünlü hissettiriyor

   Sil
 3. Nisan ve Eylül aylarınını severim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😊 baharın ve sonbaharın en güzel olduğu aylar...

   Sil
 4. aa benim de var çekilişim bütün aylar ve günler :D

  YanıtlaSil
 5. ayyy yayla hiç görmedim ne güzeldir herhaldeee :) en sevdiğim ay, eylül :) nemli sıcak olmasın en azındaaan :)

  YanıtlaSil
 6. Serin oluyor yayla😊 adana için yaz serinliği yaylalar 😊😊😊

  YanıtlaSil
 7. Que lugar lindo e verdejante! Deve ser uma paisagem linda, também no Outono, com as folhas das árvores a mudarem de cor!...
  Uma paisagem que apetece fotografar, nas 4 estações do ano, para apreciar as mudanças...
  Beijinhos
  Ana

  YanıtlaSil